  • DIB01CB23500MA
DIB01CB23500MA
advertisement
Manufacturer No:
DIB01CB23500MA
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-DIB01CB23500MA
Package:
Datasheet:
Description:
115-230VAC CURR. RLY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DIB01CB23500MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 60°C
  • Series
    DIB01
  • Type
    Current Sensing AC/DC
  • Voltage - Supply
    115 ~ 230VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    8A @ 250VAC
  • Delay Time
    0.1 Sec ~ 30 Sec
  • Trip Range
    10 ~ 500mA AC/DC