  • DK225M050A9BAAKPLP
DK225M050A9BAAKPLP
advertisement
Manufacturer No:
DK225M050A9BAAKPLP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-DK225M050A9BAAKPLP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
EDK 2.2μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Surface Mount 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
DK225M050A9BAAKPLP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    EDK
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    20mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.222 5.65mm