  • DLA100B1200LB-TUB
DLA100B1200LB-TUB
advertisement
Manufacturer No:
DLA100B1200LB-TUB
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-DLA100B1200LB-TUB
Package:
9-SMD Module
Datasheet:
DLA100B1200LB-TUB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLA100B1200LB-TUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-SMD Module
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 1200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    132A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV