  • DLA100B800LB-TUB
DLA100B800LB-TUB
advertisement
Manufacturer No:
DLA100B800LB-TUB
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-DLA100B800LB-TUB
Package:
9-PowerSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLA100B800LB-TUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-PowerSMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.45V @ 100A
  • Current - Average Rectified (Io)
    124A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    800V