  • DLP100241/E
DLP100241/E
advertisement
Manufacturer No:
DLP100241/E
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-DLP100241/E
Package:
Datasheet:
DLP100241/E
Description:
Quantity:
In Stock : 9188
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLP100241/E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Desktop
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    539.77492g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    DLP100 (98.4W)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    4.33Lx2.36W x 3.82 H 110.0mmx60.0mmx97.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    98.4W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Depth
    97mm
  • Current Rating
    4.1A
  • Frequency
    63Hz
  • Voltage - Rated AC
    132V
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    4.1A
  • Max Voltage Rating (AC)
    265V
  • Max Current Rating
    2.3A
  • Voltage - Input
    85V~132VAC 170V~265VAC
  • Output Current
    4.1A
  • Output Power
    98.4W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    265V
  • Current - Output 1
    4.1A
  • Max Output Power
    98.4W
  • Nominal Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    265V
  • Height
    97mm