  • DME4S33K-F
DME4S33K-F
advertisement
Manufacturer No:
DME4S33K-F
HK JDW NO:
192-DME4S33K-F
Datasheet:
DME4S33K-F
Purchasing and Inquiry
DME4S33K-F Overview
The device exhibits 99mOhm insulation resistance.The lead spacing of this electrical device is 0.295 7.50mm.A temperature of -55°C~125°C is suitable for operation of the device.
DME4S33K-F Features
99mOhm insulation resistance
DME4S33K-F Applications
There are a lot of Cornell Dubilier Electronics (CDE) DME4S33K-F applications of film capacitors.
  • Audio/video equipment
  • Snubbering
  • RFI for automotive
  • Bypassing
  • Electronic ballasts
  • Blocking
  • Mobile communications
  • Lighting
  • Global positioning systems
  • TV and monitor sets
Step5Bar-code shipping tag
DME4S33K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.236W 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Insulation Resistance
    99mOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4124
  • Voltage
    400V
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    10.3mm