  • DME6P82K-F
DME6P82K-F
advertisement
Manufacturer No:
DME6P82K-F
HK JDW NO:
192-DME6P82K-F
Datasheet:
DME6P82K-F
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DME6P82K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.453W 31.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    20.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    31mm