  • DMN3008SFG-13
DMN3008SFG-13
advertisement
Manufacturer No:
DMN3008SFG-13
HK JDW NO:
233-DMN3008SFG-13
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
DMN3008SFG-13
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 4.6m Ω @ 13.5A, 10V ±20V 3690pF @ 10V 86nC @ 10V 8-PowerVDFN
Quantity:
In Stock : 7282
Step5Bar-code shipping tag
DMN3008SFG-13
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    72.007789mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
    EAR99
  • Resistance
    4.6mOhm
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    900mW Ta
  • Element Configuration
    Single
  • Turn On Delay Time
    5.7 ns
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    4.6m Ω @ 13.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3690pF @ 10V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    17.6A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    86nC @ 10V
  • Rise Time
    14ns
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    28.4 ns
  • Turn-Off Delay Time
    63.7 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    17.6A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    30V