  • DMP3007SPS-13
DMP3007SPS-13
advertisement
Manufacturer No:
DMP3007SPS-13
HK JDW NO:
233-DMP3007SPS-13
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
DMP3007SPS-13
Description:
MOSFET P-CH 30V 90A POWERDI5060
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMP3007SPS-13
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    PowerDI5060-8
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    2.7W Ta
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7mOhm @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2826pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    90A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    64.2nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±25V
  • Drain to Source Resistance
    4.5mOhm