  • DMP6350SQ-7
DMP6350SQ-7
advertisement
Manufacturer No:
DMP6350SQ-7
HK JDW NO:
233-DMP6350SQ-7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DMP6350SQ-7
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel Tape & Reel (TR) 350m Ω @ 900mA, 10V ±20V 206pF @ 30V 4.1nC @ 10V 60V TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 94085
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DMP6350SQ-7
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power Dissipation-Max
    720mW
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    350m Ω @ 900mA, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    206pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    1.5A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    4.1nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V