  • DMT3006LFV-7
DMT3006LFV-7
advertisement
Manufacturer No:
DMT3006LFV-7
HK JDW NO:
233-DMT3006LFV-7
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
DMT3006LFV-7
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 7m Ω @ 9A, 10V ±20V 1155pF @ 15V 8.4nC @ 10V 30V 8-PowerVDFN
Quantity:
In Stock : 12110
Step5Bar-code shipping tag
DMT3006LFV-7
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    2W Ta
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7m Ω @ 9A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1155pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    60A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    8.4nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V