  • DN1047-390M
DN1047-390M
advertisement
Manufacturer No:
DN1047-390M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DN1047-390M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DN1047-390M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Height Seated (Max)
    4.699mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    9.2964mm