  • DOT050F-020.0M
DOT050F-020.0M
advertisement
Manufacturer No:
DOT050F-020.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-DOT050F-020.0M
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DOT050F-020.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    DOT050F
  • Size / Dimension
    0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    6.858mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.86mm