  • DP-241-5-120
DP-241-5-120
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-5-120
HK JDW NO:
728-DP-241-5-120
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-5-120
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.7lb 317.51g
  • Size / Dimension
    71.40mm Lx36.30mm W
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    71.4mm X 34.9mm X 41.3mm
  • Max Output Current
    100mA
  • Output Power
    12W
  • Power - Max
    12VA
  • Output Voltage 1
    120V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • VA Rating
    12 VA
  • Height
    42.8mm
  • Height Seated (Max)
    42.80mm
  • Length
    71.4mm
  • Width
    34.9mm