  • DP-241-5-24L
DP-241-5-24L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-5-24L
HK JDW NO:
728-DP-241-5-24L
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-5-24L
  • Weight
    0.7lb 317.51g
  • Size / Dimension
    71.40mm Lx36.30mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    500mA
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Power - Max
    12VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    24V
  • Height Seated (Max)
    42.80mm
  • Length
    71.4mm
  • Width
    36.3mm