  • DP-241-6-20L
DP-241-6-20L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-6-20L
HK JDW NO:
728-DP-241-6-20L
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-6-20L
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    82.60mm Lx44.30mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    1.5A
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Power - Max
    30VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    20V
  • Height Seated (Max)
    49.80mm
  • Length
    82.6mm
  • Width
    44.3mm