  • DP-241-8-10L
DP-241-8-10L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-8-10L
HK JDW NO:
728-DP-241-8-10L
Description:
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-8-10L
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Size / Dimension
    102.40mm Lx58.50mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    10A
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    10V
  • Height Seated (Max)
    67.70mm
  • Length
    102.4mm
  • Width
    58.5mm