  • DP-241-8-120
DP-241-8-120
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-8-120
HK JDW NO:
728-DP-241-8-120
Package:
Datasheet:
DP-241-8-120
Description:
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-8-120
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Size / Dimension
    102.40mm Lx58.50mm W
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    102.4mm X 57.2mm X 65.1mm
  • Max Output Current
    850mA
  • Output Power
    100W
  • Power - Max
    100VA
  • Output Voltage 1
    120V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • VA Rating
    100 VA
  • Height
    67.7mm
  • Height Seated (Max)
    67.70mm
  • Length
    102.4mm
  • Width
    57.2mm