  • DP03A2450TTR
DP03A2450TTR
advertisement
Manufacturer No:
DP03A2450TTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-DP03A2450TTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
DP03A2450TTR
Description:
RF DIPLEXER 2.45/5.425GHZ 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DP03A2450TTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MLO™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz