  • DP150M-3S
DP150M-3S
advertisement
Manufacturer No:
DP150M-3S
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DP150M-3S
Package:
Datasheet:
DP150M-3S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DP150M-3S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2014
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    89 %
  • Max Output Current
    8A
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Power Dissipation-Max
    150W
  • Height
    36.068mm
  • Length
    127mm
  • Width
    76.2mm