  • DPA120060-P12
DPA120060-P12
advertisement
Manufacturer No:
DPA120060-P12
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPA120060-P12
Package:
Datasheet:
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPA120060-P12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Color
    Black
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    600mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    7W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Form
    Wall Mount
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    59mm
  • Length
    39.5mm
  • Width
    45mm