  • DPS120083U-P5P-DF
DPS120083U-P5P-DF
advertisement
Manufacturer No:
DPS120083U-P5P-DF
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPS120083U-P5P-DF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPS120083U-P5P-DF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Published
    2000
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    830mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    830mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    10W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    85.1mm
  • Width
    54.1mm