  • DPX162170DT-8122B1
DPX162170DT-8122B1
advertisement
Manufacturer No:
DPX162170DT-8122B1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DPX162170DT-8122B1
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Description:
Signal Conditioning .824/1.71GHz IL .31dB typ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPX162170DT-8122B1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Bands (Low / High)
    824MHz~960MHz / 1.71GHz~2.17GHz
  • High Band Attenuation (min / max dB)
    20.00dB / 24.00dB
  • Low Band Attenuation (min / max dB)
    15.00dB / 19.00dB
  • Return Loss (Low Band / High Band)
    21.0dB / 20.0dB
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Series
    DPX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C