  • DQ1280-560M
DQ1280-560M
advertisement
Manufacturer No:
DQ1280-560M
HK JDW NO:
785-DQ1280-560M
Step5Bar-code shipping tag
DQ1280-560M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    2.35A
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.35A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    56 µH
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    12.8016mm
  • Width
    12.8016mm