  • DR1050-180-R
DR1050-180-R
advertisement
Manufacturer No:
DR1050-180-R
HK JDW NO:
255-DR1050-180-R
Datasheet:
DR1050-180-R
Description:
Quantity:
In Stock : 16161
Step5Bar-code shipping tag
DR1050-180-R
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    3.39A
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    3.39A
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    41mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.3A
  • Self Resonant Frequency
    1MHz
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    10.287mm