  • DR125-472-R
DR125-472-R
advertisement
Manufacturer No:
DR125-472-R
HK JDW NO:
255-DR125-472-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
DR125-472-R
Description:
Quantity:
In Stock : 5851
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR125-472-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    7.53Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    268mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    268mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.72mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.53Ohm
  • Max DC Current
    268mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    320mA
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm