  • DRA73-220-R
DRA73-220-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA73-220-R
HK JDW NO:
255-DRA73-220-R
Datasheet:
DRA73-220-R
Description:
Quantity:
In Stock : 16430
Step5Bar-code shipping tag
DRA73-220-R
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    907.18474mg
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.42A
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    1.42A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    4.6mm
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    141mOhm
  • Current
    1.02A
  • Max DC Current
    1.64A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.64A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.42A
  • RMS Current (Irms)
    1.42A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.55mm
  • Length
    7.6mm
  • Width
    7.5946mm