  • DRA74-821-R
DRA74-821-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA74-821-R
HK JDW NO:
255-DRA74-821-R
Datasheet:
DRA74-821-R
Description:
Quantity:
In Stock : 15510
Step5Bar-code shipping tag
DRA74-821-R
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    279mA
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    279mA
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.63Ohm
  • Current
    2.7A
  • Max DC Current
    279mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    327mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    279mA
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    4.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.171 4.35mm
  • Length
    7.6mm
  • Width
    7.6mm