  • DRC12-24PCE
DRC12-24PCE
advertisement
Manufacturer No:
DRC12-24PCE
HK JDW NO:
795-DRC12-24PCE
Package:
Datasheet:
Description:
4 Rows COMBINATION LINE CONNECTOR Box Black 24 Positions CABLE AND PANEL Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 40
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DRC12-24PCE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    CABLE AND PANEL
  • Shell Material
    GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULFIDE
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Box
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    COMBINATION LINE CONNECTOR
  • Number of Positions
    24
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    4
  • Filter Feature
    NO
  • Mixed Contacts
    NO
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    5.5mm
  • Total Number of Contacts
    24
  • Body Breadth
    2.09 inch
  • Contact Gender
    FEMALE
  • Empty Shell
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Body/Shell Style
    RECEPTACLE
  • Hybrid Connector
  • Polarized
    Yes
  • Height
    77.22mm
  • Length
    53.09mm
  • Width
    44.2468mm