  • DRQ125-471-R
DRQ125-471-R
advertisement
Manufacturer No:
DRQ125-471-R
HK JDW NO:
255-DRQ125-471-R
Datasheet:
DRQ125-471-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 473.1UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
DRQ125-471-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Weight
    4.082331g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    718mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    434mA
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    434mA
  • Max DC Current
    1.02A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    718mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Inductance - Parallel
    473.1 μH
  • Inductance - Series
    1.89 mH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    2.87Ohm
  • Current Rating - Series
    434mA
  • Current Rating - Parallel
    870mA
  • Inductance - Connected In Series
    1.892mH
  • Inductance - Connected In Parallel
    473.1μH
  • Current Saturation - Parallel
    1.02A
  • Current Saturation - Series
    510mA
  • Height
    0.236 6.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm