  • DRQ125-680-R
DRQ125-680-R
advertisement
Manufacturer No:
DRQ125-680-R
HK JDW NO:
255-DRQ125-680-R
Datasheet:
DRQ125-680-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 67.91UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
DRQ125-680-R
  • Weight
    4.082331g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    101mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    1.11A
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    1.11A
  • Max DC Current
    2.7A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    101mOhm
  • Inductance - Parallel
    67.91 μH
  • Inductance - Series
    271.6 μH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    440mOhm
  • Current Rating - Series
    1.11A
  • Current Rating - Parallel
    2.22A
  • Inductance - Connected In Series
    271.6μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    67.91μH
  • Current Saturation - Parallel
    2.7A
  • Current Saturation - Series
    1.35A
  • Height
    0.236 6.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm