  • DRQ127-150-R
DRQ127-150-R
advertisement
Manufacturer No:
DRQ127-150-R
HK JDW NO:
255-DRQ127-150-R
Datasheet:
DRQ127-150-R
Description:
Ind Power Shielded Wirewound 14.09uH/56.36uH 20% 100KHz Ferrite 5.03A/2.51A T/R
Step5Bar-code shipping tag
DRQ127-150-R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    5.896701g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    5.03A
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    2.51A
  • Max DC Current
    9.66A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    24.7mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Inductance - Parallel
    14.09 μH
  • Inductance - Series
    56.36 μH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    99mOhm
  • Current Rating - Series
    2.51A
  • Current Rating - Parallel
    5.03A
  • Inductance - Connected In Series
    56.36μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    14.09μH
  • Current Saturation - Parallel
    9.66A
  • Current Saturation - Series
    4.83A
  • Height
    0.315 8.00mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    12.4968mm