  • DRV5056A2ELPGQ1
DRV5056A2ELPGQ1
advertisement
Manufacturer No:
DRV5056A2ELPGQ1
HK JDW NO:
815-DRV5056A2ELPGQ1
Description:
DRIVER
Step5Bar-code shipping tag
DRV5056A2ELPGQ1
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    IT ALSO HAS POWER SUPPLY VOLTAGE 4.5 TO 5.5V; IT HAS SENSITIVITY 100 MV/MT
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V 4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    DRV5056
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Body Length or Diameter
    4mm
  • Body Breadth
    1.52 mm
  • Current - Output (Max)
    1mA
  • Bandwidth
    20kHz
  • Sensing Range
    ±39mT
  • Axis
    Single
  • Output Range
    0.20-3.10V
  • Magnetic Field Range-Min
    39 mT
  • Body Height
    5.05mm