  • DS02-254-1L-02BE
DS02-254-1L-02BE
advertisement
Manufacturer No:
DS02-254-1L-02BE
HK JDW NO:
207-DS02-254-1L-02BE
Package:
Datasheet:
DS02-254-1L-02BE
Description:
Quantity:
In Stock : 2490
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DS02-254-1L-02BE
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DS02-254
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Actuator Type
    Piano
  • Length
    0.262 6.65mm
  • Height Above Board
    0.378 9.60mm