  • DS1145-560M
DS1145-560M
advertisement
Manufacturer No:
DS1145-560M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DS1145-560M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS1145-560M
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    680mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    530mOhm
  • Height Seated (Max)
    4.4958mm
  • Length
    10.6934mm
  • Width
    8.2042mm