  • DS1230W-150+
DS1230W-150+
advertisement
Manufacturer No:
DS1230W-150+
HK JDW NO:
503-DS1230W-150+
Package:
28-DIP Module (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
DS1230W-150+
Description:
28 Pin Memory IC DS1230W 256 kb kb 38.225mm mm
Quantity:
In Stock : 17
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DS1230W-150+
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    28-DIP Module (0.600, 15.24mm)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2004
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    10 YEAR DATA RETENTION
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    150GHz
  • Base Part Number
    DS1230W
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Operating Supply Current
    50mA
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Supply Current-Max
    0.05mA
  • Organization
    256KX8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    150ns
  • Standby Current-Max
    0.00025A
  • Access Time (Max)
    150 ns
  • Height Seated (Max)
    10.668mm
  • Length
    38.225mm