  • DS1245Y-70IND+
DS1245Y-70IND+
advertisement
Manufacturer No:
DS1245Y-70IND+
HK JDW NO:
503-DS1245Y-70IND+
Package:
32-DIP Module (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
DS1245Y-70IND+
Description:
5V V Through Hole 32 Pin Memory IC DS1245Y 1 Mb kb 43.69mm mm
Quantity:
In Stock : 20
Step5Bar-code shipping tag
DS1245Y-70IND+
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    32-DIP Module (0.600, 15.24mm)
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2004
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    32
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • HTS Code
  • Subcategory
    SRAMs
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    70GHz
  • Base Part Number
    DS1245Y
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    1Mb 128K x 8
  • Operating Supply Current
    85mA
  • Load Capacitance
    5pF
  • Organization
    128KX8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    70ns
  • Address Bus Width
    17b
  • Density
    1 Mb
  • Standby Current-Max
    0.0006A
  • Access Time (Max)
    70 ns
  • Height
    9.4mm
  • Length
    43.69mm
  • Width
    18.8mm