  • DS1330ABP-100
DS1330ABP-100
advertisement
Manufacturer No:
DS1330ABP-100
HK JDW NO:
503-DS1330ABP-100
Package:
34-PowerCap™ Module
Datasheet:
DS1330ABP-100
Description:
5V V 34 Pin Memory IC DS1330AB 256 kb kb
Quantity:
In Stock : 1432
Step5Bar-code shipping tag
DS1330ABP-100
    Select All
  • Density
    256 kb
  • Standby Current-Max
    0.00015A
  • Access Time (Max)
    100 ns
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    34-PowerCap™ Module
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    34
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    34
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
    10 YEARS MINIMUM DATA RETENTION
  • HTS Code
  • Subcategory
    SRAMs
  • Technology
    NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    100GHz
  • Base Part Number
    DS1330AB
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Operating Supply Current
    85mA