  • DS2000SPE-3
DS2000SPE-3
advertisement
Manufacturer No:
DS2000SPE-3
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-DS2000SPE-3
Package:
Datasheet:
DS2000SPE-3
Description:
Quantity:
In Stock : 7555
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS2000SPE-3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C With Derating
  • Series
    DS2000SPE (2000W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.30Lx3.40W x 1.52 H 185.4mmx86.3mmx38.5mm
  • Feature
    Standby Output
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2000W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, DEMKO, UL
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Output 1
    12.2V
  • Current - Output (Max)
    163.9A 3.5A
  • Voltage - Input
    180V~264VAC
  • Output Power
    2kW
  • Voltage - Output 2
    12V