  • DS2400308000G
DS2400308000G
advertisement
Manufacturer No:
DS2400308000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-DS2400308000G
Package:
Datasheet:
Description:
TERM BLK MIDDLE 3POS 25.0MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS2400308000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-28 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Voltage - IEC
    400V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.08-1.5mm2
  • Current - IEC
    18A
  • Stripping Length
    9mm
  • Length
    1.185 30.10mm
  • Height (Max)
    0.669 17.00mm
  • Terminal Width
    25.0mm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Direct Mount
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C