  • DS33ZH11+
DS33ZH11+
advertisement
Manufacturer No:
DS33ZH11+
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-DS33ZH11+
Package:
100-LFBGA, CSPBGA
Datasheet:
DS33ZH11+
Description:
0.8mm Specialized Interface IC DS33ZH11 1.8V 100-LFBGA, CSPBGA
Purchasing and Inquiry
DS33ZH11+ Overview
The 100-LFBGA, CSPBGApackage fits the device well.It is packaged in a Tray case.In the way of [0], this component is installed.This component is suitable for the application in Data Transport.The device is capable of supplying voltages of 1.8V 2.5V 3.3V volts.It is possible to find related parts based on the DS33ZH11.In total, there are 100terminations.This device should be set to 1.8V.For operation, 100pins are used.With a supply voltage of [0], the potentiometer conducts.At a minimum temperature of [0], the component is designed to perform.In this device, the telecom IC type is SUPPORT CIRCUIT.
DS33ZH11+ Features
It is based on DS33ZH11.
Set the part at 1.8V volts
Telecom IC Type : SUPPORT CIRCUIT
DS33ZH11+ Applications
There are a lot of Maxim Integrated DS33ZH11+ Specialized Interface ICs applications.
  • PBXs
  • Microprocessor controlled systems
  • Precision test equipment
  • Relay replacements
  • nonfault-protected)
  • Industrial and process control systems
  • E1 Multiplexer
  • Access Concentrators
  • Short/Medium Loop: approximately 2000 ft. of 26 AWG,
  • Imaging
Step5Bar-code shipping tag
DS33ZH11+
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DS33ZH11+.
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LFBGA, CSPBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    Data Transport
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.8V 2.5V 3.3V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    DS33ZH11
  • Pin Count
    100
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B100
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    Serial
  • Telecom IC Type
    SUPPORT CIRCUIT
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm