  • DSA480PS24
DSA480PS24
advertisement
Manufacturer No:
DSA480PS24
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-DSA480PS24
Package:
Datasheet:
DSA480PS24
Description:
DSA480PS24 datasheet pdf and AC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 13037
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSA480PS24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    DSA480 (480W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    4.85Lx3.39W x 4.91 H 123.3mmx86.3mmx124.8mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Max Voltage Rating (AC)
    264V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Power
    480W
  • Current - Output 1
    20A
  • Max Output Power
    480W
  • Minimum Load Required
    No
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    124.714mm