  • DSC1001BL5-012.0000T
DSC1001BL5-012.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001BL5-012.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1001BL5-012.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-105C, 10ppm
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001BL5-012.0000T
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm