  • DSC1001CE1-033.3333
DSC1001CE1-033.3333
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CE1-033.3333
HK JDW NO:
536-DSC1001CE1-033.3333
Package:
4-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CE1-033.3333
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    33.3333MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    10.5mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    33.3333MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm