  • DSC1001DI4-010.0587
DSC1001DI4-010.0587
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DI4-010.0587
HK JDW NO:
536-DSC1001DI4-010.0587
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DI4-010.0587
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    10.0587MHz
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    6.3mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C