  • DSC1102AE1-125.0000
DSC1102AE1-125.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1102AE1-125.0000
HK JDW NO:
536-DSC1102AE1-125.0000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1102AE1-125.0000
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1102
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Load Capacitance
    0F
  • Max Supply Current
    58mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm