  • DSC1121AI2-050.0000
DSC1121AI2-050.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121AI2-050.0000
HK JDW NO:
536-DSC1121AI2-050.0000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
Oscillator MEMS 50MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin QFN EP SMD Tube
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121AI2-050.0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1121
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm