  • DSC2311KL2-R0027T
DSC2311KL2-R0027T
advertisement
Manufacturer No:
DSC2311KL2-R0027T
HK JDW NO:
536-DSC2311KL2-R0027T
Package:
6-VDFN
Datasheet:
DSC2311KL2-R0027T
Description:
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 6VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC2311KL2-R0027T
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    DSC2311
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    23mA
  • Max Supply Current
    23mA
  • Frequency - Output 1
    27MHz
  • Frequency - Output 2
    27MHz
  • Height
    0.035 0.90mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm