  • DSC6183CE2A-040K000T
DSC6183CE2A-040K000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC6183CE2A-040K000T
HK JDW NO:
536-DSC6183CE2A-040K000T
Package:
4-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC6183CE2A-040K000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC61XX
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    40kHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm