  • DT060AF-6
DT060AF-6
advertisement
Manufacturer No:
DT060AF-6
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DT060AF-6
Package:
Datasheet:
DT060AF-6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT060AF-6
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DT060AF-6.
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    498.951607g
  • Published
    2014
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Max Output Current
    2.5A
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    60W
  • Voltage - Output
    24V
  • Height
    39.878mm
  • Length
    134.874mm
  • Width
    65.024mm